HISTORIE

     Sportovní klub byl založen v roce 1919 pod názvem SK Hostivař, když pozemky na fotbalové hřiště věnoval statkář v Hostivaři a předseda agrární strany, politik Antonín Švehla, který byl též členem sportovního klubu. Veškeré výborové dění za první republiky se odehrávalo v restauraci "Na Kačabce" ve staré Hostivaři. Po roce 1950 byl oddíl začleněn do TJ Hostivař, která v době své činnosti změnila několikrát název.
SK Hostivař užívá fotbalové hřiště v areálu Na Groši od r. 1974, kdy mu byl státem tento pozemek přidělen jako náhrada za původní hřiště v Hostivaři, které muselo být zrušeno z důvodu výstavby komunikačního systému na ul. Průmyslová. Původní hřiště bylo od roku založení v místě nadjezdu u nádraží Hostivař. Fotbalový oddíl se v roce 1994 opět stal samostatným právním subjektem, nese název SK Hostivař a stal se pokračovatelem a garantem zachování myšlenek a výsledků práce svých předchůdců. V roce 1996 se vyřešil i převod pozemků na právo trvalého užívání pro SK Hostivař, následně se podařilo vybudovat travnaté hřiště a celý areál je v současné době postupně rekonstruován.
Úspěchy fotbalistů SK Hostivař se nejvíce vážou na léta 1946/47, 1947/48, kdy se hrála Středočeská divize a léta 1992/93, 1993/94, kdy se hrál přebor Prahy. V průběhu let jsou nezanedbatelné i úspěchy mládeže SK Hostivař v pražské kopané a práce dobrovolných trénerů a dalších členů oddílu, kteří se jí věnují zcela zdarma.
V dnešní době má SK Hostivař přibližně 250 členů, z čehož je asi 150 členů mládež do 18 let. Jak vyplývá ze složení členské základny, tvoří převážnou většinu členu klubu mládež a proto hlavním úkolem vedení oddílu je zabezpečovat a zlepšovat podmínky pro náš sport ve velmi těžké ekonomické situaci malých fotbalových oddílů. 
V průběhu posledních 10 let jsme vybudovali nové travnaté hřiště, travnatou tréninkovou plochu obojí s umělým zavlažováním a nyní hřiště s UMT pro malou kopanou, která bude sloužit též k tréninkům všech našich družstev. Naším dalším úkolem je realizovat přestavbu zázemí pro naší činnost.
poloha_hriste.GIF
foto_starsie1.jpg
foto_starsie2.jpg
Hriste_na_Grosi.jpg
Hriste_na_Grosi1976.jpg
Posledni_utkani_na_skvare.jpg
vystavba_hriste1.jpg
vystavba_hriste2.jpg
vystavba_hriste5.jpg
vystavba_hriste3.jpg
vystavba_hriste4.jpg
vystavba_hriste6.jpg
vystavba_hriste7.jpg
vystavba_hriste8.jpg
vystavba_hriste9.jpg
vystavba_hriste10.jpg
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
​*
*
*
100_LET_SKH_2.png
100 LET  fotbalu 1 SK Hostivař - st. Garda 8.9.2019.jpg

Rychlý kontakt:

Petr KOVÁŘ
sekretář klubu
m: 603 991 599

skhostivar@email.cz

Vladimír ČERNÝ
místopředseda klubu
m: 602 682 956

 cerny.vl@seznam.cz
Hostivař je naše síla,
ctíme barvy černá, bílá.
Za Hostivař jdem se bít,
chceme vždy jen zvítězit.
znak.jpg
Archiv_Rajce_obrazek.png
FACR_obrazek.png
SKH_2006_2006_obrazek.gif
SKH_Skolicka_obrazek.gif
Prazsky_fotbalov_zvaz_obrazek.png
Prazsky_zvaz_maleho_fobalu_obrazek.png

Administrátor stránky:

Ing. Vladimír Bakalár - vladimir.bakalar@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one